Nákup po telefonu
+420 383 136 000 (po-pá: 9-12 / 13-17 hod.)

Poradíme Vám který potah vybrat a jaké mají potahy na matrace vlastnosti.

Potah na matraci hraje velmi důležitou úlohu v hygieně lůžka, kvalita použitých látek má vliv na odolnost, životnost a komfortnost. Námi nabízené potahy jsou od Německého výrobce Bodet&Horst (http://www.bodet-horst.de), vyrobené z polyesteru a s certifikací Öko-Test. Polyester je sice syntetická látka, ale má oproti bavlně hned několik výhod, první výhodou je elasticita polyesteru. Matracové jádro je velmi pružné a potahy musí kopírovat pohyb jádra, proto je velmi důležitá vlastnost pružnost potahu, polyester má vynikající pružnost a hlavně se oproti bavlně nevytahuje. Hlavní nevýhodou bavlny je vytahávání, vytahaná látka se pak řasí, což je při poležení cítit na povrchu matrace. Bavlna lze vyprat pouze na 30°C, po vyprání se může více srazit a díky tomu se hůže natáhuje nazpět na matracové jádro. Nevýhodou polyesteru může být vytváření žmolků(neplatí pro Vortexová vláka) a její syntetický původ, ale potah se Vám odmění bezproblémovým používáním a dlouhou životností. Na všechny potahy doporučujeme matracové chrániče, které zamezí vytváření případných žmolků, které vznikají třením prostěradla o potah. Matracové chrániče naleznete v této sekci.

 

Potah ALOE VERA® je neprošívaný potah, který se hodí na rovné i na zónované matrace a matrace s profilovanou horní vrstvou. Potah ALOE VERA® je pratelný na 60°C. ALOE VERA® je potah napuštěný přírodním výtažkem z rostliny aloe vera, potah obsahuje enzymy, minerály a vitamíny a má příznivý vliv na pokožku. Potah je vyroben z delších Vortexových vláken, které mají úpravu proti třepení, takže nehrozí vytváření nechtěných žmolků po kontaktu z prostěradlem. Složení 100% PES, gramáž látky: 180 gr/m2. Jádru matrace přidá celkově na výšce přibližně 0,5 cm.

 

 

 

potah SILVER GUARD - Vysoká elasticita potahu, podpora pružnosti jádra matrace, vysoká odolnost a snadná péče, to je potah Silverguard®. Potah obsahuje prvky iontového stříbra, toto složení podporuje trvalou čerstvost a hygienu, zabraňuje nepříjemným pachům a eliminuje bakterie produkující zápach. Silverguard® působí trvale i po častém používání, praní a čištění. Silverguard® nepoškozuje kožní flóru, splňuje standard Oekotex 100. Potah je vyroben z delších Vortexových vláken, které mají úpravu proti třepení, takže nehrozí vytváření nechtěných žmolků po kontaktu z prostěradlem. Gramáž látky: 300g/m2, Složení: 66% PES + 32% Viskóza + 2% PA.  Jádru matrace přidá celkově na výšce přibližně 1 cm. Potah SILVE GUARD je velmi příjemný na omak, působí velmi luxusně a má vortexová vlákna, které jsou delší a netřepí se, tento druh vlákna je nejúčinější úprava proti tvoření žmolků, přesto doporučujeme použití matracového chrániče, který chrání životnost potahů.

 

 

Potah BIOCOTTON - Přírodní neprošívaný potah BIO COTTON je vyroben z přírodní BIO bavlny. Vysoká absorpce vlhkosti a její rychlé odpaření. Působení speciální pletené struktury textilie i vlákna zajišťuje tomuto potahu i vysokou tažnost a pevnost. Možnost praní na 30°C. Potah z jedné vrstvy potahové látky od Německého výrobce Bodet&Horst. Složení materiálů 100% Bavlna, gramáž 400 gr/m2. Jádru matrace přidá celkově na výšce přibližně 0,5 - 1 cm.

 


 

Prošité potahy - skládá se ze svrchní látky, prostřední výplň zajišťuje polyesterové rouno a spodní vrstva je z netkané textilie. Možnost volby zda chcete zip do "L" (další a kratší strana matrace) nebo zip dokola (snadnější praní a celková manipulace s potahem). Prošité potahy MEDICOTT a SILVERGUARD jsou pratelné na 60°C. Pro svou výšku jsou vhodné hlavně pro matrace z profilovaným jádrem, profilování není přes vyšší vrstvu rouna cítit. Na matracích s paměťovou pěnou naopak doporučujieme potah neprošitý, který netlumí paměťový efekt matrace.