Nákup po telefonu
+420 383 136 000 (po-pá: 9-12 / 13-17 hod.)

Jak vybrat dubovou postel: Kompletní průvodce

Jak vybrat dubovou postel: Kompletní průvodce

Aspekty a charakteristika dubového masivu

Výběrem postele z masivu nikdy neuděláte chybu. Získáte s ní totiž kus nábytku, který vám klidně bude sloužit ne roky, ale desítky let. Jakmile se rozhodnete, že zainvestujete do postele z dubového masivu, věřte, že jste udělali první krok ke krásné ložnici s luxusním dojmem, ať už vsázíte na moderní, nebo spíš rustikální styl bydlení.

Poctivě vyrobená dubová postel bude konstrukčně tvrdá, odolná, stálá a jen tak se nerozvrže. Párům může sloužit po celé jejich soužití a dětem zase až do jejich odletu
z hnízda.

  • Sledujte náš YouTube kanál, kde pravidelně přidáváme představení postelí, tipy na výběr, našich prodejen po republice a mnoho dalšího.

Vlastnosti dubového dřeva

Výhody

Pevnost, tvrdost, houževnatost, odolnost, barevná vyváženost, bohatá kresba, nadčasovost. To je jen pár kladných vlastností, které dubové dřevo nabízí a pro které si ho lidé stále vybírají.

Dub patří společně s bukem k tvrdým dřevinám, které se k výrobě nábytku hodí a které vám prokážou dlouhou službu (na rozdíl od levnějších materiálů). Oproti jiným dřevům je dub mnohem odolnější.

Žena na dubovém masivu

Jaký je charakter luxusní a moderní postele z dubu?

Luxusní a moderní postel z dubu se okamžitě stane dominantním prvkem vaší ložnice. Zaujme na první pohled svou mohutností až majestátností. Poskytne vám jistotu a bude znamenat krok ke kvalitnímu spánku.

Porovnání dubového masivu s jinými materiály

Dubový masiv vs. bukový masiv

Dubový i bukový masiv patří k tvrdým dřevům. Kvalitativně jsou si oba druhy dřeva podobné, dub je ovšem ještě o něco odolnější a poskytuje ještě autentičtější dojem ze samotného dřeva. Dubový masiv je odolnější a trvanlivější.

Dubové dřevo je oproti buku tmavší a má výraznější texturu. Stejně jako buk, i dub se dá mořit a olejovat, proto se dá například zvýraznit jeho rustikální efekt. 

Dubový masiv vs. dřevotříska

Dubový masiv od dřevotřísky a dalších levnějších materiálů pozná laické oko. Poctivá dubová postel slouží i desítky let, kdežto s postelí z dřevotřísky se rozloučíte do 10 let. Zároveň má dřevotříska samozřejmě na hony daleko dubové textuře a celkovému dojmu.

Na druhou stranu je třeba říci, že zpracování dřevotřísky do nábytku je vlastně zpracování odpadu, jde tedy o ekologickou výrobu. Zároveň se dřevotříska spíš hodí do menších prostor, kde by dubová postel vypadala příliš monstrózně a opticky na prostoru ubírala.

Masivní dubové dřevo vs. dubový fornier

Dubový furnýr je plát dubového dřeva o tloušťce 0,3–3 mm, který se lepí na levnější materiály, jako je MDF deska nebo dřevotříska. Tím vzniká dojem masivního a kvalitnějšího nábytku, s masivem jako takovým se ale srovnat nedá.

Dubový furnýr je oblíbený pro svůj přirozený vzhled s výraznou texturou. Snadno se zpracovává, dá se ohýbat, dokonce se z něj dají tvarovat nejrůznější křivky a zdobné prvky.

Tipy na kvalitní dubové masivní postele

Koupě kvalitní dubové masivní postele nikdy nebudete litovat, ať už budete vybírat jednolůžko, dvojlůžko nebo třeba rozkládací postel, která poslouží i návštěvám.

Žena v posteli z dubového masivu

Jednolůžkové

Jednolůžkové postele z dubového masivu jsou v naší nabídce v několika provedeních. Vybrat si můžete jednoduchý tvar, jaký má třeba postel z masivu TRIO, postel z masivu SANY do L se zvýšenou boční stěnou nebo třeba postel z masivu ECONOMY bez čela. Záleží na vašem výběru. 

Manželské

Masivní dubové postele pro páry jsou absolutní špičkou, co se dvojlůžek týče. Vydrží klidně i celý aktivní život a vyžadují jen trochu té citlivé péče. Z jednodušších variant doporučujeme například postel z masivu PAVLA, náročnějším učaruje třeba postel z masivu MODENAčalouněným čelem. Pro ty, kteří inklinují k industriálnímu stylu, je tu postel z masivu STELLA.

Dětské

Máte doma potomka, který odrůstá z dětské postýlky? Pak bude nejlepší vybrat mu jednolůžko z masivu, na kterém může spát klidně až do svých studentských let.

Pokud jsou vaše děti ještě malé a je jich více nebo často hostíte malou návštěvu, určitě vám padne do oka patrová postel z dubového masivu, která malým nezbedům určitě poslouží nejen ke spánku, ale i při hraní.

Děti v dubové posteli z masivu

Rozkládací

Přijede k vám čas od času návštěva a vy jí nemáte kde rozestlat? Od toho jsou rozkládací postele z masivu, které mohou v pokoji pro hosty jinak sloužit jako gauč. Během okamžiku uděláte z jednolůžka klasické dvojlůžko, na které se v pohodě vyspí i dva lidé. A navíc taková postel skvěle vypadá.

Rozkládací dubová postel

Nejčastější rozměry a váha

Masivní dubové postele seženete v několika rozměrech. Délka se pohybuje od 195 do 220 cm, šířka pak od 160 do 180 cm. Váha závisí na provedení, ale dá se říci, že dvojlůžko váží zhruba 100 kg.

Jakou vybrat matraci pro dubový masiv?

Matraci si nekupujete každý den, proto můžete být při její volbě poněkud ztracení. My vás jejím výběrem rádi provedeme, abyste z ní měli co největší požitek. Nezáleží na tom, jestli ji potřebujete vsadit do bukové, dubové nebo třeba dřevotřískové postele. Tomu, jak správně vybrat matraci, věnujeme celý návod na jiné stránce.

Jaký vybrat postelový rošt pro dubový masiv?

Výběr postelového roštu také neprovádíte často, proto můžete zpočátku tápat. Jeho volbu ale rozhodně nepodceňujte – společně s kvalitní matrací může zajistit bezkonkurenčně nejlepší spánek.

  • Postelových roštů rozlišujeme a nabízíme několik druhů: laťové (s rámem, nebo rolovací bez rámu), lamelové (s 28 a více lamelami) a talířkové (které reagují na zatížení samostatně). 

Lamelové rošty, které jsou v současnosti nejpopulárnější, dále dělíme ještě na nepolohovací, polohovací manuálně a motorově, s nožním výklopem pro ukládání nebo s bočním výklopem pro ukládání.

Polohovací rošty naprosto vyhovují seniorům a osobám s omezenou hybností, které v posteli tráví více času – vyvýšená část slouží jako polštář třeba při čtení nebo sledování televize a poskytuje dostatek pohodlí.

Výklopné rošty určitě volte u postelí, pod níž máte úložný prostor (a nejde zrovna
o výsuvný šuplík). Budete se k uloženým věcem snáz dostávat.

Levná dubová postel? Má to smysl?

Když už se rozhodnete pro postel z dubového masivu, nesklouzněte zbytečně k úsporám, které by se vám nevyplatily. Poctivá dubová postel nikdy nebude tak úplně levná, zato však vydrží více než několik levných dřevotřískových postelí v řadě.

Cena je tu zásadní. Proto doporučujeme nevybírat například dvojlůžka, která sama o sobě (bez roštu, matrace a nočních stolků) stojí méně než 15 000 Kč. Vždy se detailně zajímejte o to, jaké materiály byly při výrobě postele použity a jestli nedošlo k využití levnějších náhražek dubového dřeva.

Design a odstínové provedení

Kdy si vybrat bílou, nebo tmavou postel?

Postel musí být funkční a zároveň musí jako dominantní prvek v celé ložnici patřičně vypadat. Při výběru tak budete stát i před otázkou, jestli zvolit spíš tmavší, nebo světlejší provedení.

Dubový masiv v přírodě.

Tady záleží hlavně na vás a na vaší ložnici – máte světlou výmalbu a podlahu i dostatek denního světla? Pak se nemusíte bát ani tmavých odstínů. A naopak – pokud vaše ložnice potřebuje světlý prvek, může jím být právě vaše nová postel. Obecně platí, že pokud má postel vyniknout, měla by být v kontrastu s podlahou (tedy na tmavou podlahu světlá postel a obráceně).

Péče o dubovou postel

Tipy na údržbu pro delší životnost

Nábytek z masivu má oproti tomu z dřevotřísky a levnějších materiálů, jednu nevýhodu – aby vám dlouho dobře sloužil a skvěle vypadal, je potřeba se o něj starat.

Tady je několik našich tipů z praxe:

  • Nenechte na postel z dubového masivu dopadat přímé sluneční paprsky. Pokud nemáte možnost umístit ji na tmavší místo, nechte přes den zatažené žaluzie či závěsy. Dřevo pod přímým světlem vysychá a nejspíš by vám popraskalo.
  • Nestavte postel k radiátoru. Vždy by měla stát aspoň metr od něj.
  • Při čištění nábytku používejte jen měkký hadřík. Ten by navíc měl být pouze vlhký, ne mokrý. Když se vám na dubový masiv cokoli vylije, místo neprodleně osušte, aby dřevo nemělo tendenci otékat.
  • Postel z dubového masivu čistěte citlivě a nikdy příliš netlačte.
  • Na čištění si vybírejte speciální prostředky, které jsou efektivní, ale zároveň dřevu nijak neuškodí.

Muž testující zdravotní matraci na dubovém masivu

 

Nejčastější dotazy a odpovědi (FAQ)

Jak vybrat kvalitní dubovou postel?

Kvalitní dubovou postel poznáte nejen podle její velkorysosti, pevnosti a mohutnosti, ale také podle ceny. Dub je totiž tvrdá dřevina, která dlouho vydrží a vždy vám nabídne sepjetí s přírodou. Její opracování nikdy nebude levné. Při výběru sledujte konstrukci postele i dřevokresbu, případně rovnou i doplňky, jako jsou noční stolky nebo úložný prostor.

Výhody a nevýhody masivních postelí z dubového dřeva?

Masivní postel z dubového dřeva vám vydrží desítky let. Stačí do ní zainvestovat a pak se o ni vhodně starat. Bude pevná, odolná, jen tak se nerozvrže a bude na ni krásný pohled. Na druhou stranu je třeba počítat s tím, že to celé je vyváženo vyšší cenou. Počáteční investice se ale rozhodně vyplatí.

Jak pečovat o dubovou postel?

Péče o dubovou postel není nijak složitá. Stačí používat jen měkký hadřík, nikdy ho nemít úplně mokrý (jen vlhký) a také na postel aplikovat jen speciální přípravky a emulze, které dřevu prospějí.

Kde koupit dubovou postel?

Dubovou postel si můžete vybrat u nás – máme širokou nabídku a rádi vám s nákupem pomůžeme. Jakmile vám něco padne do oka, můžete se na to podívat na vlastní oči v některé z našich prodejen.

Rozdíly mezi bukovým a dubovým masivem

Dub i buk patří k tvrdým dřevinám, z nichž se vyrábí masivní nábytek. Dub je ještě tvrdší než buk, vyniká výraznější kresbou a texturou. Na pohled tedy může být přitažlivější a více evokovat přírodu, zároveň je funkčně odolnější. Proto je ale dražší.

Jaký je rozdíl mezi dubovým masivem a dřevotřískou?

Levná dřevotříska nemůže být konkurencí k dubovému masivu hned z několika důvodů – postel z dřevotřísky vydrží jen zlomek času, co postel z masivu, dřevotříska taky není tolik odolná a rychle začne vrzat. Hrozí i jiné nedokonalosti. Jde přece jen o odpadní materiál.

Kvalitní postel z dubového masivu bude vždy pevná, bytelná a odolná. Zároveň na ní uvidíte pěknou dřevokresbu, která vás nenechá na pochybách, že jde o skutečně přírodní materiál.

Jak se odlišuje dubové masivní dřevo od dubového furnýru?

Dubový furnýr je tenký plát dřeva, který se lepí na levnější materiál, jako je dřevotříska nebo MDF deska. Účelem je navodit pocit, že jde o nábytek z masivu, tak tomu ale není. Tento plát je tenký 0,3–3 mm, proto je opravdu jen na oko.

Jaké jsou výhody a nevýhody postelí z masivu?

Postele z masivu mají nesporné výhody – vydrží vám i desítky let, jsou pevné a odolné proti rozvrzání. K nevýhodám patří to, že je třeba do nich zpočátku více zainvestovat, a je nezbytné se o ně starat, aby vám vybraný kousek opravdu dlouho sloužil a dobře vypadal. Zároveň jsou masivní postele i mnohem těžší než ty z jiných materiálů, proto není snadné je po složení stěhovat.

Kolik váží dubová postel?

Běžné dubové dvojlůžko váží i 100 kg.

Jakou má dubová postel nosnost?

Nosnost dubové postele se liší v závislosti na provedení a konstrukci, běžně se ale pohybujeme mezi 200 a 300 kg.

Zboží bylo přidáno do košíku

Postel z masivu CORTINA

Oblíbené postele
Letní výprodej
Postel z masivu CORTINA

Postel z masivu CORTINA dvoulůžko. Celomasivní dřevěná postel o šíři masivu rámu 4 cm s lomeným čelem.
Provedení masiv:
• Buk 16 99013 990 Kč
• Dub, Javor, Jasan 23 990

Dostupnost: Skladem
28 990 Kč13 990 Kč

Postel z masivu RIVIERA

Novinka
Postel z masivu RIVIERA

Postel z masivu RIVIERA dvoulůžko. Celomasivní dřevěná postel o šíři masivu 4 cm s čalouněným čelem.
Provedení masiv:
• Buk 14 990 Kč
• Dub, Javor, Jasan 19 990 Kč

Dostupnost: 6 - 10 týdnů
25 990 Kč14 990 Kč

Postel z masivu ONTARIO Dub

Oblíbené postele
Bestseller
Postel z masivu ONTARIO Dub

Postel z masivu ONTARIO dvoulůžko. Celomasivní dřevěná postel o šíři masivu 3,7 cm.
Provedení masiv:
• Dub 14 690

Dostupnost: Skladem
19 990 Kč14 690 Kč

Postel z masivu LAGO

Postel z masivu LAGO

Designová postel LAGO dvoulůžko. Masivní dřevěná postel o šíři masivu 4 cm.
Provedení masiv:
• Buk 18 990
• Dub 24 990

Dostupnost: Skladem
29 990 Kč18 990 Kč

Postel z masivu BRUSSEL Dub

Postel z masivu BRUSSEL Dub

Dubové dvoulůžko BRUSSEL, dřevěná postel o šíři masivu 3,7 cm. Zaoblené rohy u nožního a hlavového čela.
• Dub 17 490

Dostupnost: 6 - 10 týdnů
19 990 Kč17 490 Kč

Postel z masivu ESTER Dub

Postel z masivu ESTER Dub

Postel z masivu ESTER dub dvoulůžko z masivu o síle 3,7 cm.
Provedení masiv:
• Dub 13 690

Dostupnost: 6 - 10 týdnů
19 990 Kč13 690 Kč

Postel z masivu DENVER Dub

Postel z masivu DENVER Dub

Dubové dvoulůžko DENVER, dřevěná postel o šíři masivu 3,7 cm. Zaoblené rohy u nožního a hlavového čela.
• Dub 17 490

Dostupnost: 6 - 10 týdnů
19 990 Kč17 490 Kč

Postel z masivu SISI Dub

Postel z masivu SISI Dub

Dubové dvoulůžko SISI, dřevěná postel o šíři masivu 3,7 cm. Zaoblené rohy u nožního a hlavového čela.
• Dub 17 490

Dostupnost: 6 - 10 týdnů
19 990 Kč17 490 Kč

Postel z masivu s úložným prostorem MODENA

Postel z masivu s úložným prostorem MODENA

Postel z masivu MODENA dvojlůžko, šíře masivu 12 x 8 cm. Čelo prošívané čalounění.
• Buk 31 980 Kč
• Dub Drásaný 46 980

Dostupnost: 6 - 10 týdnů
36 990 Kč31 980 Kč
 

Tato webová stránka používá cookies

Na těchto stránkách fungují cookies, které naše společnosti využívají. Jednotlivé typy cookies a jejich dobu zpracování naleznete popsané níže v tabulce. Zvolte prosím Vámi preferovanou variantu. Pokud byste nás potřebovali ohledně výkonu vašich práv v souvislosti se zpracováním cookies kontaktovat, obraťte se prosím na společnost, jejíž stránky procházíte, nebo na našeho Pověřence pro ochranu osobních údajů. Pokud si myslíte, že s osobními údaji nenakládáme, jak bychom měli, máte možnost podat stížnost u Úřadu pro ochranu osobních údajů. Budeme však rádi, pokud se nejdříve obrátíte přímo na nás a budeme tak moct Váš požadavek obratem vyřešit.