Nákup po telefonu
+420 383 136 000 (po-pá: 9-12 / 13-17 hod.)

Léto je tu? Ochlaďte se v posteli!

Léto je krásné období, ale pokud je Vám vedro, tak se nejen špatně usíná, ale hlavně špatně spí. Proto přinášíme několik receptů, jak se v posteli ochladit. Pokud nemáte čas, před každým spaním sundat povlečení a nechat ho ochladit v mrazáku, nebo lednici, tak tu pro Vás máme pohodlnější prostředek, jak se v posteli ochladit!

Skvělým a funkčním receptem je Outlast®, který je speciální textilní materiál, reguluje a vyrovnává teplotu těla. Jako jeden z mála funkčních materiálů je vázaný na bavlnu. Vyniká především výbornými termoregulačními vlastnostmi.

Cílem materiálu je udržování teplotní rovnováhy lidského těla, a to i v podmínkách, ve kterých by zrovna nikomu v jiných materiálech nejlépe nebylo. Jakmile materiál pozná zvyšující se teplotu pokožky, začne okamžitě teplo pohlcovat a teplotu mezi pokožkou a materiálem snižovat. Pochopitelně v případě chladu se zachová přesně naopak, opět pro udržení tepelné pohody.

Outlast® je v pocitu ideálního tepelného komfortu nenahraditelný. Není horko, není zima. Prostě je akorát. Outlast® reaguje na změny teploty vnitřního i vnějšího prostředí, mezi pokožkou a vrstvou Outlast® se tak vytváří příjemné mikroklima. Díky své schopnosti opakovaně akumulovat teplo a následně ho opět uvolňovat, udržuje po celou dobu stabilní teplotu.

 

A jak to funguje?

Principem dosažení popsaných vlastností Outlastu® jsou speciální mikrokapsle Thermocules® zapuštěné do látky. Pod mikroskopem totiž vypadá Outlast® jako malé kuličky zachycené na vláknech textilie. Tyto kapsle obsahují PCM (phase change materials).

Tato technologie spočívá v tom, že na základě teplotních změn organismu, či ovzduší, se mění skupenství materiálu PCM. Během změny skupenství totiž dochází ke značné absorpci, či naopak uvolnění energie, čili tepla, kterou tak PCM dodává nebo odebírá organismu. Látka, která akumuluje teplo, mění své skupenství. Aby nevytekla nebo se nevypařila, je obalena vrstvičkou, která je natolik pevná, aby vydržela nošení i samotnou výrobu oblečení.

Další možností schlazení jsopu produkty ICE GEL
Paměťová pěna obsahuje integrovaný GEL, který má chladivý účinek a účině tak navazuje lehký pocit chladu. V nabídce jsou polštáře a Topper. Kompletní nabídku naleznete po kliknutí na obrázek: